Latvijas čempionāts jauniešiem 64 lauciņu dambretē

Noslēgušās cīņas par godalgām gada svarīgākajā turnīrā jauniešiem 64 lauciņu dambretē - Latvijas čempionātā.

Latvijas jaunatnes čempionāta finālā klasiskajā programmā (apdomas laiks 40min+30sek) U-8 grupā zēniem uzvaru izcīnīja  Arvo Krebe (Baloži), bet meitenēm Varvara Ivanova (Bolderāja). U-10 grupā zēniem par čempionu kļuva Eduards Betlers (Domātprieks), bet meitenēm Malvīne Misāne (Domātprieks). U-13 grupā zēniem uzvaras laurus plūca Everts Rūdolfs Lepsis (Bauska), bet savukārt meitenēm Valda Vasariete (Salaspils). U-16 grupā zēniem uzvarēja Kristers Lapiņš (Limbaži), bet meitenēm uzvarēja Jeļizaveta Zaharova (Rīgas 19.vidusskola). U-19 grupā zēniem uzvarēja Ričards Osītis (Dobele), bet meitenēm uzvarēja Elizabete Norenberga (Limbaži). U-26 grupā zēniem uzvarēja Ričards Osītis (Dobele), bet meitenēm uzvarēja Marija Magdalēna Nereda (Limbaži)

Ātrspēlē (apdomas laiks 3min+2sek) U-8 grupā zēniem uzvaru izcīnīja  Arvo Krebe (Baloži), bet meitenēm Varvara Ivanova (Bolderāja). U-10 grupā zēniem par čempionu kļuva Kārlis Kalējs (Domātprieks), bet meitenēm Malvīne Misāne (Domātprieks). U-13 grupā zēniem uzvaras laurus plūca Roberts Serpāns (Kuldīga), bet savukārt meitenēm Valda Vasariete (Salaspils). U-16 grupā zēniem uzvarēja Reinis Štāls (Bauska), bet meitenēm uzvarēja Jeļizaveta Zaharova (Rīgas 19.vidusskola). U-19 grupā zēniem uzvarēja Gunārs Gribuška (Ikšķile), bet meitenēm uzvarēja Neļa Malahovska (Rēzeknes nov.). U-26 grupā zēniem uzvarēja Gunārs Gribuška (Ikšķile), bet meitenēm uzvarēja Marija Magdalēna Nereda (Limbaži)

Sacensības notika no 17. līdz 21.jūnijam Rīgā, pasākumu centrā "Fantadroms", Gustava Zemgala gatvē 74a. Latvijas čempionāta galvenais mērķis bija popularizēt 64 lauciņu dambreti Latvijā, kā arī noskaidrot Latvijas labākos dambretistus startiem Eiropas un pasaules čempionātos. 

Par čempionu tituliem cīnījās 90 labākie jaunieši, pārstāvot visus spēcīgākos dambretes centrus.

Kā uzsvēra Latvijas Dambretes federācijas valdes priekšsēdētājs Vladislavs Vesperis: "Man ir liels prieks, ka pēc Covid-19 krīzes radītā piespiedu pārtraukuma mēs varam atgriezties pie dambretes sacensībām klātienē un Latvijas jauniešu čempionāts var notikt! Mēs pievēršam īpašu uzmanību, lai ievērotu visus nepieciešamos drošības un piesardzības pasākumus. Esmu pārliecināts, ka jaunie sportisti ir noilgojušies pēc īstām klātienes sacensībām. Vēlu visiem spēlētājiem veiksmi, un lai uzvar labākie!"

Sacensības norisinājās pēc riņķa sistēmas ar mikromačiem. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā iegūst tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas un pasaules čempionātos.

Sacensību uzvarētājiem balvas nodrošināja Mollers DobbelLivol multi un dambretes skola "Domātprieks".

 Rezultāti klasiskajā programmā:

 

 

 

Rezultāti ātrspēles turnīrā

 

 

Sacensību nolikums

Turnīra FOTO galerija